Officers

Our Current Executive Board and Chairs

Regent

Name: Sean Zalewski
Class: Mu
Graduation Year: 2019
Major: Aerospace Engineering

Vice Regent

Name: Maddy Caracappa
Class: Nu
Graduation Year: 2019
Major: Aerospace Engineering

Scribe

Name: Alex Danoff
Class: Nu
Graduation Year: 2019
Major: Computer Engineering 

Treasurer

Name: Katie Fox
Class: Nu
Graduation Year: 2020
Major: Computer Engineering

Corresponding Secretary

Name: Phil Pawlukovich II
Class: Xi
Graduation Year: 2019
Major: Electrical Engineering 

Marshall

Name: Dylan Donley
Class: Kappa
Graduation Year: 2018
Major: Bioengineering

PGC Representative

Name: Amanda Crisafulli
Class: Nu
Graduation Year: 2020
Major: Mechanical Engineering

Brotherhood/PGC Representative

Name: James Kim
Class: Nu
Graduation Year: 2019
Major: Aerospace Engineering

Brotherhood

Name: Alexa Kushner
Class: Nu
Graduation Year: 2018
Major: Fire Protection Engineering

Brotherhood

Name: Gabe Sarecky
Class: Nu
Graduation Year: 2019
Major: Civil Engineering

Service

Name: Kristen Edwards
Class: Xi
Graduation Year: 2020
Major: Mechanical Engineering

Service

Name: Trisha Patel
Class: Mu
Graduation Year: 2018
Major: Mechanical Engineering

Rush

Name: Joe Scolaro
Class: Xi
Graduation Year: 2019
Major: Mechanical Engineering

Rush

Name: Michael Baker
Class: Omicron
Graduation Year: 2020
Major: Aerospace Engineering

Fundraising

Name: Matt DiDomenico
Class: Omicron
Graduation Year: 2020
Major: Mechanical Engineering

Fundraising

Name: Nick Zahneis
Class: Omicron
Graduation Year: 2020
Major: Mechanical Engineering

Academic

Name: Kara Sylvain
Class: Omicron
Graduation Year: 2020
Major: Mechanical Engineering 

Pledge Instructor

Name: Gerry D’Ascoli
Class: Mu
Graduation Year: 2018
Major: Electrical Engineering

Pledge Instructor

Name: Kait Leung
Class: Nu
Graduation Year: 2020
Major: Computer Engineering

Pledge Instructor

Name: Westley Weinkam
Class: Mu
Graduation Year: 2018
Major: Aerospace Engineering

Professional Development

Name: Will Foreman
Class: Nu
Graduation Year: 2020
Major: Electrical Engineering

Professional Development

Name: Gordon Jiang
Class: Nu
Graduation Year: 2019
Major: Mechanical Engineering

Risk Management

Name: Yasiru Jayakody
Class: Iota
Graduation Year: 2018
Major: Fire Protection Engineering

Webmaster

Name: Alyssa McKinney
Class: Omicron
Graduation Year: 2021
Major: Electrical Engineering

Historian

Name: Salma Ghorab
Class: Nu
Graduation Year: 2020
Major: Mechanical Engineering / Computer Science

Marketing

Name: Brendan Bradley
Class: Mu
Graduation Year: 2018
Major: Mechanical Engineering

Marketing

Name: April Privett
Class: Iota
Graduation Year: 2018
Major: Mechanical Engineering

Outer Guard

Name: Ben Eckley
Class: Omicron
Graduation Year: 2020
Major: Aerospace Engineering 

Inner Guard

Name: Dylan Schulz
Class: Kappa
Graduation Year: 2018
Major: Civil Engineering